"De ervaring dat ik een betere bijdrage kan leveren aan het werk van anderen, heeft me veel positieve energie gegeven.”
Lees verder"Sterk punt van de opleiding is dat je met je eigen leerdoelen aan de slag gaat. Het resultaat is dat ik heb geleerd bepaalde situaties en ‘lastige’ personen op een andere manier te benaderen."
Lees verder"De opleiding heeft mij meer inzicht gegeven in het geheel van rechten en plichten van ambtenaren. Dat was precies wat ik zocht. Ik kan nu zaken meer zelfstandig afwerken omdat ik de juridische aspecten ken.”
Lees verder"Nu kan ik mijn klanten ook adviseren in arbeidsrecht. Ik doorzie veel sneller de achterliggende problematiek van een arbeidsovereenkomst of een ontslagkwestie en kan daardoor oplossingen aanreiken."
Lees verder"Om het management makkelijker te overtuigen van het nut van je adviezen, word je geleerd hoe je deze financieel kunt onderbouwen."
Lees verder"Het gaat er om dat je mensen echt in beweging krijgt. Dat ze vanuit zichzelf inzien dat ze verantwoordelijk zijn voor hun eigen loopbaan."
Lees verder"Al vrij snel na aanvang wierp de opleiding haar eerste vruchten af: ik was beter in staat de toegevoegde waarde van de factor mens te herkennen en om te zetten naar ‘management drivers’."
Lees verder"Een visie ontwikkelen, komen tot een veranderingsaanpak en mensen met bepaalde interventies in beweging brengen. Hiervoor wordt een brede basis geleg."
Lees verder"Door de opleiding ben ik heel anders tegen HR gaan aankijken. Als je sterke punten hebt, moet je er zelf voor zorgen dat die op de agenda van het managementoverleg komen te staan."
Lees verder"Mijn conclusie is dat deze opleiding, in combinatie met mijn werkervaring, van mij een meer zelfverzekerde en effectieve personeelsadviseur heeft gemaakt."
Lees verder