Korte info

Atomaire emissiespectrometrie met ICP

Startdatum: 07-11-2012
Niveau: Postbachelor
Duur: 3 dagen
Werkbelasting: 24 uur
Investering: € 1.595,-
Inschrijven Brochure aanvragen Adviesgesprek

Atomaire emissiespectrometrie met ICP

Waarom de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP?

Multi-element analyse op lage concentratie niveau’s in diverse matrices kan uitstekend worden uitgevoerd met ICP-AES. Tijdens de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP wisselen voordrachten, intensieve praktische oefeningen en demonstraties elkaar af, waardoor een optimale kennisoverdracht wordt bereikt. We besteden aandacht aan de theorie maar u leert ook analyses uitvoeren en resultaten beoordelen.

Er wordt uitgebreid aandacht besteed aan optimalisatie en mogelijke storingen. Deze cursus is een voortzetting van de cursus aan de Technische Universiteit Delft, maar zal nu worden georganiseerd i.s.m. de firma AEMAS in Oosterhout (NB). De docent is mevr. dr. ir. M.T.C. de Loos-Vollebregt.

Voor wie bedoeld?

U bent een laboratoriummedewerker en u wilt zich zowel theoretisch als praktisch verdiepen en bekwamen in ICP atomaire emissiespectrometrie.

Het programma

Het programma van de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP is als volgt:

Theorie

Inleiding atomaire emissiespectrometrie: instrumentatie; optiek en detectoren; signaalverwerking; ondergrondcorrectie; lijnselectie; detectiegrenzen.

Practicum en theorie gecombineerd

Kennismaken met apparatuur; monsterintroductie; optimalisatie; diagnostische tests; axiaal/radiaal meten; calibratie; werkgebied; lineariteit; detectiegrenzen; invloed van de matrix; robuust plasma; methode ontwikkeling; spectrale interferenties; lijnkeuze; ondergrondcorrectie; signaalverwerking; werken met interne standaarden.

Bespreking van analyseproblemen

Monstervoorbereiding en monsterintroductie; kwaliteitszorg; inleiding ICP-MS.

Download de brochure voor een uitgebreide omschrijving van het programma van de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP.

Methodiek

Theorie en praktijk wisselen elkaar af. Bij de praktische oefeningen werkt u met elkaar in kleine groepjes. Zo deelt u uw kennis en ervaring met deelnemers van andere laboratoria. Ervaren docenten begeleiden u in het leerproces.

Het resultaat

Na de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP bent u in staat zelfstandig ICP-AES analyses uit te voeren en de resultaten te beoordelen.

Het diploma

Na het succesvol afronden van deze laboratorium opleiding ontvangt u een bewijs van deelname.

Verder ontwikkelen?

Onze cursussen over ICP-MSAASXRF en FT-IR bieden u een uitstekende aanvulling op uw kennis van spectrometrie.

Tijdsinvestering

De cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP duurt drie aaneengesloten dagen.

Financiële investering

De investering voor de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP bedraagt € 1.595,- exclusief BTW.

Scholing en de fiscus

Bedrijven kunnen de kosten van een cursus of opleiding integraal als zakelijke kosten opvoeren. Voor particulieren geldt een maximale aftrek van € 15.000,- met een drempel van € 250,-.

Opleidingsplaats Startdatum Beschikbaarheid
Oosterhout (NB)
07-11-2012ja

Cursusdata april 2012: 11, 12 en 13 april (vol)
Cursusdata november 2012: 7, 8 en 9 november

Contact

Voor inhoudelijke vragen over de cursus Atomaire emissiespectrometrie met ICP of een vrijblijvend adviesgesprek kunt u contact opnemen met Nico Vonk op telefoonnummer +31 (0)76 525 88 88 of per e-mail: laboratorium@avansplus.nl. Voor inhoudelijke vragen over deze cursus kunt u ook contact opnemen met mevr. M.T.C. de Loos-Vollebregt, tel. 015 2786379 of mailen naar mailto:m.t.c.deloos-vollebregt@tudelft.nl