Korte info

Professioneel leidinggeven

Startdatum: 16-03-2012
Niveau: Postbachelor
Duur: 5 maanden
Werkbelasting: 5 uur per week
Investering: € 3.495,-
Inschrijven Brochure aanvragen Proefles aanvragen Adviesgesprek

Professioneel leidinggeven

Waarom de opleiding Professioneel leidinggeven?

Vrijwel iedereen die leiding geeft in een bedrijf of leiding ondergaat, heeft wel een mening over wat dé juiste manier is om andere mensen te managen. Een denkmodel over management, zou je kunnen zeggen. In deze opleiding gebruiken we het model van Robert Quinn. In dit model worden de vier meest leidende managementmodellen van de recente geschiedenis bijeengebracht. Deze vier denkmodellen vertegenwoordigen de verborgen waarden die we hanteren in organisaties, in management, in projecten. Quinn heeft in zijn model 8 managementrollen gedefinieerd. Rollen die ieder hun eigen kwaliteiten vragen. Als leidinggevenden hebt u zo uw voorkeuren. Om effectief leiding te geven moet u instaat zijn om tussen de rollen te schakelen en de juist vaardigheden die er bij behoren in te kunnen zetten.

Voor wie bedoeld?

U heeft al enkele jaren ervaring als leidinggevende of als projectmanager en wilt uw managementvaardigheden verder verbeteren. U denkt en werkt minimaal op hbo-niveau. De opleiding Professioneel leidinggeven is zeer geschikt voor managers die de uitdaging willen aangaan om in een hoog tempo en met veel inzet te leren en zich te ontwikkelen.

Het programma

Iedere bijeenkomst staat in het teken van een van de rollen van Quinn. Elke rol stelt specifieke eisen aan kennis, vaardigheden en houding. Door enkele testen krijgt u inzicht in uw eigen zwakte en sterke punten in relatie tot de rollen van Quinn:

+ mentor
+ stimulator
+ controleur
+ coördinator
+ bestuurder
+ producent
+ bemiddelaar
+ innovator

Elke rol stelt specifieke eisen aan kennis, vaardigheden en houding. Download de brochure voor een uitgebreide omschrijving van het programma van de opleiding Professioneel leidinggeven.

Methodiek

U bestudeert literatuur en werkt opdrachten en praktijkcases uit. Gedurende de gehele opleiding werkt u aan uw persoonlijke leerdoelen. Door de feedback die u tijdens de bijeenkomsten en in uw eigen praktijk van uw coach krijgt, maakt u een grote blijvende ontwikkeling door als leidinggevende. U leert uw vaardigheden verbeteren met rollenspellen. De opleiding Professioneel leidinggeven wordt afgesloten met een vaardigheidstoets en een eindgesprek om uw ontwikkeling aan de hand van uw portfolio te bespreken.

Het resultaat

U weet welke rollen u van nature het beste liggen, maar u bent nu ook beter in staat andere rollen aan te nemen. U zult daardoor effectiever en efficiënter leiding geven.

Het diploma

Na een positieve beoordeling van de eindtoets en eindgesprek ontvangt u het postbachelor diploma Professioneel leidinggeven.

Verder ontwikkelen?

Avans+ heeft een breed aanbod van managementopleidingen. Afhankelijk van uw kennis, ervaring en voorkeur zijn er volop mogelijkheden om u verder in de breedte of de diepte te ontwikkelen. Gaat u voor de top, informeer dan naar onze Nederlandstalige Executive Master of Business Administration.

Tijdsinvestering

De opleiding Professioneel leidinggeven bestaat uit 22 dagdelen, met om de week een bijeenkomst. Dit kan overdag of in middag/avond zijn.  Naast de deelname aan de bijeenkomsten, bent u ongeveer vijf uur per week bezig met zelfstudie. Deze tijd besteedt u aan reflectie en onderzoek in uw eigen organisatie, literatuurstudie, opdrachten uitwerken en coaching op uw werk.

Financiële investering

De investering voor de opleiding Professioneel leidinggeven bedraagt € 3.495,- vrij van btw. De investering voor leermiddelen bedraagt € 60,- en voor het arrangement € 325,-. U kunt het cursusbedrag in één keer voldoen. Daarnaast bieden wij u de mogelijkheid om in vier termijnen van elk € 1.105,- te betalen. Deze bedragen zijn exclusief kosten voor leermiddelen en arrangement. Deze dienen in zijn geheel voor aanvang van de opleiding te worden voldaan.

Scholing en de fiscus

Bedrijven kunnen de kosten van een training of opleiding integraal als zakelijke kosten opvoeren. Voor particulieren geldt een maximale aftrek van € 15.000,-, met een drempel van € 250,-.

Opleidingsplaats Startdatum Beschikbaarheid
Utrecht
16-03-2012ja (overdag)
Arnhem
27-03-2012ja
Rotterdam
27-03-2012ja
Zwolle
27-03-2012ja
Utrecht
27-03-2012ja
Breda
27-03-2012ja
Amsterdam
30-03-2012ja

Contact

Voor inhoudelijke vragen over de opleiding Professioneel leidinggeven of een vrijblijvend adviesgesprek kunt u contact opnemen met Marjon François op telefoonnummer 0900 - 110 10 10 of per e-mail: info@avansplus.nl.

"De opleiding heeft mij bewuster gemaakt van mijn kwaliteiten en de nog door mij te ontwikkelen competenties. Ik voel me zelfverzekerder in mijn rol als manager."

Bernadette van Oers, GGD West-Brabant over de opleiding Professioneel leidinggeven

”Groei en ontwikkeling zijn een rode draad in mijn persoonlijk leven en in mijn werk. Ik ben steeds op zoek naar nieuwe wegen en mogelijkheden om te groeien. Hoe kan ik mezelf ontwikkelen? Hoe kan ik bewuster en gerichter acties inzetten om mijn talenten optimaal te benutten?

Om mezelf te leren kennen als manager in de verschillende rollen en om de vaardigheden die daarbij horen, te ontwikkelen, heb ik me ingeschreven voor de opleiding Professioneel leidinggeven. De overweging me in te schrijven bij Avans+ is enerzijds een praktische geweest. Ik vond het prettig dat de opleiding in een relatief korte periode plaatsvindt. Anderzijds, de opleiding past ook bij mijn manier van leren. Ik leer van het zien en herkennen in de praktijk en de mogelijkheid het geleerde direct in de praktijk te kunnen toepassen.

Naast het theoretische kader van Quinn en de uitstekende uitleg en oefeningen, heb ik ook genoten van het samenwerken met mijn medecursisten. Zij waren elk op hun eigen wijze een bron van inspiratie en energie.

De opleiding heeft mij bewuster gemaakt van mijn kwaliteiten en de nog door mij te ontwikkelen competenties. Ik voel me zelfverzekerder in mijn rol als manager. Ik zet bewuster en gerichter acties in, breng nieuwe inzichten en ideeën in. Ik kan meer met een helikopterview kijken, waardoor ik duidelijker en bondiger kan formuleren en adequater reageer."